Napjainkban a vállalatok folyamatosan keresik azokat a technológiákat és fejlesztéseket, amelyek lehetővé teszik, hogy csökkentsék környezeti lábnyomukat és minél fenntarthatóbb módon működhessenek. Mai bejegyzésünkben áttekintjük, milyen megoldásokkal tud szolgálni az emeléstechnikai iparág, hogy ki tudja szolgálni a vállaltok ezen igényét.
Amikor egy vállalat megpróbál fenntarthatóbb módon működni, akkor többek között olyan területeken igyekszik fejleszteni és környezettudatos technológiákat alkalmazni, mint a hulladékgazdálkodás, energiahatékonyság, a kibocsátott szén-dioxid mennyiségének csökkentése vagy a tevékenysége során felhasznált nyersanyagok újrahasznosítása.
Felmerül a kérdés, hogy a nagy mennyiségű energiát igénylő emeléstechnikai szegmens milyen megoldásokkal tud előállni, amivel a cégek javítani tudják az energiahatékonyságukat?
Kettős cél az emeléstechnikában
Figyelembe kell venni, hogy egy ipari környezetben, az energiahatékonyságot célzó fejlesztéseknél a vállalatoknak kettős céljuk van.
Amellett, hogy a hatékony energiafelhasználásnak köszönhetően szeretnék csökkenteni a környezetre gyakorolt hatásukat, megfelelni a kapcsolódó szabályozásoknak és jó esetben költségmegtakarítást is elérni, ezt úgy szeretnék elérni, hogy fenntartják a termelékenységet.
Elsőre talán meglepőnek hangzik, de a híddaruk vagy portáldaruk telepítése és alkalmazása hatékonyan hozzájárulhat ezen célok eléréséhez.
Motorolaj és akkumulátor
Egy ilyen rendszer telepítésével kiválthatóak azok az eszközök, amelyek a padlón mozgatják a rakományokat, legyenek azok kőolaj alapú üzemanyaggal vagy akkumulátorral működőek.
A belső égésű motor hajtotta járművek lecserélésével megszűnik a szén-dioxid kibocsátás és a munkaterület ezen okból történő folyamatos szellőztetése, valamint csökken az esélye az olaj és az egyéb folyadékok szivárgásának és a munkaterület beszennyezésének.
Az akkumulátorral hajtott emelő szerkezetek lecserélésével pedig eltűnnek az olyan plusz feladatok, mint az akkumulátorok folyamatos töltése, cseréje és az elhasznált darabok kezelése, újrahasznosítása.
Magasabbra
Híddaruk alkalmazásával nem kizárólag a teheremelésre használt eszközök mennyisége csökkenthető.
Fontos tényező, hogy ezek a rendszerek az esetek nagy többségében nagyobb emelési, ebből következően pedig nagyobb rakodási magasságot biztosítanak.
Ezzel lehetővé teszik az üzemi területen rendelkezésre álló köbméterek maximális kihasználását.
Egy optimális helykihasználással működő ipari terület esetén a hőmérséklet-szabályozás és a világítás energiaigénye is csökkenhet, valamint egy esetleges bővítéssel járó nagyobb kiadás is megspórolható.
Melyek azok a technológiák, eszközök és megoldások, amelyek lehetővé teszik, hogy a legmodernebb híddaru-rendszerek kiemelkedő energiahatékonysággal működjenek?
Következő bejegyzésünkben alaposabban körbejárjuk a témát.